لامپ تست یکی از ابزار هایی مهم برای انجام کار های تعمیراتی هستش و اگه دستگاهی که به برق وصل کردیم اتصال کوتاه باشه سریع روشن میشه و مارو مطلع می کنه بریم با هم نحوه ساخت لامپ تست رو ببنیم .

 

 

ویدیو اموزش ساخت لامپ تست

 

 

لامپ تست چگونه کار می کنه ؟

همون جور که توی ویدیو هم گفتیم ما یک لامپ رشنه ای مثلا یک لامپ 100 رو با ورودی برق دستگاه سری می کنیم پس یکی از ورودی های برق دستگاه و مشتقیم بهش می دیم و اون یکی رو بعد از سیمی که با لامپ تست سری شده به دستگاه وصل می کنیم الان اگر دستگاه اتصال کوتاه شده باشه لامپ تست چون فاز و نولش وصل میشه سریعا روشن شده و ما رو مطلع می کنه که دستگاه اتصال کوتاه هسش و باید برق رو قطع کنیم و به حل مشکل اتصالی دستگاه بپردازیم .

چه وسایلی برای ساخت لامپ تست لازم است ؟

شما برای ساخت لامپ تست به یک لامپ که بستگی به جریانی مصرفی دستگاهی که می خواهید به ان وصل کنید دارد (ترجیهن لامپ 100) و یک پریر که سیم ها رو به اون وصل کنیم و یک کلید که با اون خیلی راهت بتونیم برق رو سریع قطع و وصل کنیم . و سیم به مقدار لازم که بستگی به خودتون و فاصله لامپ و پریز و کلید از هم داره .

نقشه مدار لامپ تست

 نکات مهم برای ساخت لامپ تست

اول که حتما حتما مراقب باشید که در هین ساخت لامپ تست سیمی را اشتباهی اتصال ندهید و مدار را درست ببندیدو اینکه حتما از یک لامپ رشته ای استفاده کنید چون جریان زیادی مصرف می کند و اگر دستگاه اتصال کوتاه شده باشد و وصل لامپ تست کنیم جریان حجومی را مصرف کرده و ولتاژ و جریان کمتری به دستگاه می رسد تا دستگاه اسیب کمتری ببیند و حتما از کلید برای قطع و وصل کردن سریع برق استفاده کنید و حتما اگر کار تعمیر برد های الکترونیکی و دستگاه های مختلف رو انجام میدید از لامپ تست استفاده کنید و اگر دستگاه جریان مصرفی بالایی داره حتما از لامپ های رشته ای با توان بالا تر مثلا 200 وات یا بیشتر استفاده کنید .

 

 

 

 

1 دیدگاه برای “ساخت لامپ تست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *