ما از ریموت کنترلر ها برای خاموش و روشن کردن دزد گیر ماشین ها پایین و بالا کشیدن کرکره های برقی مغازه ها یا خاموش و روشن کردن چراغ ها و وسایل دیگر از راه دور استفاده می کنیم اما ریموت ها هم مثل بقیه وسایل دچار خرابی می شودند و تعمیر ریموت کار زیاد ساخت و پیچیده ای نیست و خرابی های ریموت سه دلیل اصلی دارد که در این مقاله قصد داریم این سه دلیل را مورد برسی و به اموزش تعمیر ریموت بپردازیم .

 

ویدیو اموزشی تعمیر ریموت

 


خراب شدن کلید های ریموت

اگر در هنگام تست متوجه خرابی دکمه های ریموت شدید به گونه ای که پلاگین های آن به همن اتصال نداشت ابتدا دکمه را از برد بیرون اورده و اتصالات ان را چک کنید یا اگر مشکل دکمه اساسی بود حتما ان را تعویض نمایید .

خرابی باتری های ریموت

اگر طبق مواردی که در ویدیو گفته شد باتری را تست کردید و باتری مشکل داشت حتما باید ان را تعویض کنید ،نکته مهم برای تعویض براتری این است که سایز باتری برای ریموت مناسب باشد و حتما باتری با ولتاژ مناسب برای ریموت تهیه کنید .

مشکل قطعی اتصالات ریموت

اگر بعد از تست و برسی متوجه شدید جایی از اتصالات برد ریموت بر اثر ضربه یا موارد دیگر قطع شده باشد حتما با ید جامپر اتصال را برقرار کنید .

مشکل ضعیف شدن باتری ریموت در مدت زمان کوتاه

این مشکل می تواند دلایل متعددی داشته باشد که مهم ترین ان ها بی کیفیت بودن باتری ریموت است که موقع قرار دادن ان در ریموت بعد از گذشت مدتی ضعیف می شود پس حتما یک باتری با کیفیت برای ریموت تهیه کنید و مشکل دوم اینکه ممکن است جایی از مدار یا قطعات اتصال کوتاه شده باشند و جریان زیادی از باتری کشد پس حتما قطعات را در صورت بودن این مشکل تست کنید برای دیدن اموزش تست قطعات الکترونیکی اینجا کلید کنید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *